Milí Puzzlíci, od 27.6. do konca letných prázdnin fungujeme v obmedzenej letnej prevádzke. Expedovať budeme iba zo slovenského skladu, takže doba expedície sa môže trošku predĺžiť a časť tovaru nemusí byť dostupná. Ak sa to stane práve u Vašej objednávky, budeme Vás urýchlene informovať. Ďakujeme za pochopenie ❤️

Šijeme "Veľký Traktor" z plsteného/filcového výrezu

Náročnosť: začiatočník. Čas: do 90 minút.

Ponuka našich plstených výrezov sa rozrástla o prvého krásavca z pripravovanej série s veľkými nákladnými vozidlami, ktorého Vám chceme v tomto návode predstaviť. Pripravili sme si pre Vás kompletnú sadu na ušitie plsteného traktora s otáčajúcimi sa kolesami a otváracími dverami, ktorý môžete využiť na ušitie stránky do Vašich Quiet Books (rozmer strany 25 x 25 cm) alebo na jednu zo stien veľkej didaktickej kocky (20 x 20 x 20 cm).

Materiál a vybavenie na ušitie traktora

V tomto návode budeme šiť traktor ako stránku pre Quiet Book. Všetko, čo k tomu budete potrebovať, nájdete v našom obchodíku.

traktor_1-material_u2

Na samotné šitie traktora môžete použiť šijací stroj, alebo môžete šiť i v ruke, len to bude trvať trošililinku dlhšie :)

✂︎ Krok 1 - Šijeme základ traktora

Na pripravenú podkladovú stránku (ako stránku pripraviť sa dočítate napr. tu) našijeme ten najväčší čierny kúsok, ktorý v sade nájdete. Šijeme rovnostehom po celom vonkajšom obvode výrezu a tiež prešijeme vnútorný obvod kabíny s volantom.

Farebnou niťou ďalej našijeme farebný výrez okna so strechou.

traktor_2-zaklad-traktoru_u2

✂︎ Krok 2 - Dvere a kapota traktora

V tejto chvíli si potrebujeme pripraviť dvere traktora, ktoré bude možné otvárať a ktoré budú pomocou fólie pripevnené pod kapotou traktora.

Oba výrezy dverí umiestnime presne oproti sebe a medzi nich vložíme fóliu. Fólia musí mať na pravej strane dverí (v mieste, kde budú akože pánty) väčší presah, aby sme ho mohli následne uchytiť pod kapotu a dvere tak boli funkčné. Plstené výrezy s fóliou prešijeme farebnou niťou.

traktor_3-dvere_u

Akonáhle máme ušité, odstrihneme malými nožnicami prečnievajúcu fóliu (POZOR! na potrebný presah na uchytenie dverí). Hotové dvere si položíme na stránku s traktorom, rovnako tak i kapotu traktora a prišpendlíme. Ak je to potrebné, ešte upravíme veľkosť presahu fólie a otestujeme, či pôjdu dvere otvárať. Až tak prišijeme po obvode kapotu traktora.

traktor_4-dvere-a-kapota_u

✂︎ Krok 3 - Odopínacie kolesá traktora

V tomto záverečnom kroku pripravíme kolesá. Kolesá sa skladajú vždy z troch výrezov - dvoch čiernych ozubených a jedného menšieho farebného.

Na jedno väčšie čierne ozubené koleso našijeme väčšie farebné koliesko. Na druhé väčšie čierne ozubené koliesko našijeme do stredu zapínanie, ktoré sme si vybrali, teda v našom prípade kovové patenty. Rovnako postupujeme pri menšom kolese.

traktor_5-predpripravena-kola_u

Kolesá dokončíme tak, že obe časti kolesa priložíme k sebe rubovou stranou a po obvode prešijeme čiernou niťou.

✂︎ Krok 4 - Dokončenie traktora

K tomu, aby sme mali traktor hotový, nám chýba iba pár drobností. Poďme teda na to!

  • Najprv prišijeme druhú polovicu patentov na podvozok priamo na stránku s traktorom.
  • Pripneme predné koleso, vymeriame umiestnenie predného blatníka a ten následne prišijeme.
  • Výfuk umiestnime na hornú časť kapoty a prišijeme.

A traktor máme hotový :)

Fantázii sa medze nekladú a ponúkame zopár ďalších tipov

  • Panáčik, ktorého posadíte do kabíny.
  • Výfukové obláčiky z komína.
  • Zámok na dvere na viazanie stužky alebo z gombíka a stužky.
  • Plstený farmársky panáčik z našich potlačených plstí, ktorý môže stáť na schodíkoch a pracovať okolo traktora.
  • Efekt zasvietených predných svetiel.
  • Pridanie vlečky, ak bude aktivita na dvojstránke.

traktor_6-hotovo_u2

 

traktor_7-hotovo_u

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie