Šijeme bavlnené/látkové obracané pexeso s vreckom

Ušijeme si pexeso s Červenou čiapočkou zo série našich rozprávok. Čo budeme potrebovať?

 obrazok1 (1)

✂︎ Krok 1 - Nastriháme si material

Nastriháme si bavlnený panel s motívom rozprávky podľa naznačených čiar. Podkladovú bavlnu na zadné strany kartičiek strihame v rovnakom rozmere ako obrázky. Na vrecko/pytlík máme zvolený rozmer 20x60 cm. 

Na prilepenie hlavného motívu použijeme pavučinku v rovnakom rozmere. V našom prípade cca 16x16cm. 

Zároveň si narežeme kolečkom alebo nastriháme nožnicami i zvolenú výstuhu. Výstuhu potrebujeme menšiu, zvolila som rozmer 6,5x6,5 cm. Po obvode nám tak ostane 0,75 cm na okraj.

 obrazok3 (1)

obrazok2 (1)

obrazok4 (1)

✂︎ Krok 2 - Žehlíme

Na zadnú stranu nastrihaných kúskov bavlny s obrázkom si prižehlíme do stredu výstuhu. Nežehlíme priamo, ale používame papier na pečenie alebo kus starej látky. 

obrazok5_1 (1)

obrazok5_2 (1)

obrazok5 (1)

Na hlavný motív vrecka nažehlíme pavučinku cez nosný papier, na ktorom je lepidlo. Papier odlepíme a následne hlavný motív s lepidlom prižehlíme na červenú bavlnu, ktorá je pripravená na vrecko.

obrazok6 (1)

obrazok6_2 (1)

 ✂︎ Krok 3 - Zošijeme kartičky a vrecko

Přikládáme obrazovú bavlnu s vystuhou k podkladovéj bavlne licovou stranou. Jednotlivé kartičky postupne prešijeme okolo vystuhy 1-2mm. Na jednej strane necháme nezašitý otvor, aby sme zvládli pretočiť kartičku na lícovu stranu. Predtým si však zostrihneme rohy, aby sa nám v nich nehromadila látka pri otočení.

obrazok7_1 (1)

obrazok7_3 (1)

Hlavný motív na vrecku si prešijeme cik-cak stehom dokola. Keďže sme použili pavučinku, nite budú prilepené a nebudú sa vyťahovať. 

obrazok7_2 (1)

Pokiaľ máme overlock, začistíme si všetky strany bavlny v tváre obdĺžnika pripravenej na vrecko/pytlík. Ak šijeme na klasickom šijacom stroji, začistíme entlovacim stehom alebo okraje dvakrát zahneme a prešijeme. Takto pripravený obdĺžnik na vrecko si po stranách zošijeme - žltá farba. Od horného okraja cca 6-7 cm si necháme nezošitú časť dlhú cca 1,5 cm (dierka na prevlečenie šnúrky - modrá farba).

obrazok7 (1)

obrazok8_5 (1)

Horný okraj prehneme do vnútra, zosvorkujeme a po lícovej strane prešijeme dokola. Prvýkrát po spodnej strane dierky, druhýkrát po hornej strane dierky. Nachystáme si takto tunel na šnúrku.

obrazok8_1 (1)

obrazok8_3 (1)

✂︎ Krok 4 - Prevrátime a prešijeme dokola

Jednotlivé kartičky otočíme na licovu stranu (Tip z praxe: používám nožnice s tupým hrotom, ihlicu alebo háčik na vytlačenie rohov). Keď máme kartičky zrovnané, prešijeme si ich po celom obvode dokola. 

obrazok9_3 (1)

obrazok9_4 (1)

✂︎ Krok 5 - Navlečieme šnúrku

Bavlnenú šnúrku si navlečieme do nachystaného tunela (Tip z praxe: použijeme zatvárací špendlík, sponku alebo háčik) a urobíme uzlík. Aby bolo vrecko/pytlík sťahovací, použijeme šnúrky dve ako na obrázku. A máme hotovo:) 

 obrazok9 (1)

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie