Šijeme ruksačik, vrecko, pytlík

Dnes si ušijeme veľkonočný, Mikulášsky alebo vianočný ruksačik/vrecko/pytlíček pre akékoľvek dietko, ktorému spraví velikánsku radosť a poslúži nielen na hromadenie nádielky :) Čo budeme potrebovať?

obrazok1_2 (1)

 ✂︎ Krok 1 - Začistíme si bavlnený panel

Bavlnu na ruksačik si začístíme dookola na overlocku. Ak používame klasický šijací stroj, môžeme použiť patku, ktorá nám zahne a prešije krásne okraj dovnútra. 

obrazok_1_3 (1)

obrazok_1 (1)

obrazok_1_2 (1) 

✂︎ Krok 2 - Pripravíme si pútko na uchytenie šnúrky

Pruh bavlny o rozmere 16x10 cm si prehneme na polovicu. Z rubovej strany prešijeme vo vzdialenosti cca 3 cm (vyznačená žltá čiara). Ušitý prúžok si prevrátime (Tip: použijeme ceruzu alebo kuchyňskú varešku). Ak máme jemnú balvnu, môžeme dovnútra vložiť výstuhu.

obrazok2_1 (1)

obrazok2_2 (1)

Prevrátený prúžok si prešijeme po okrajoch i stredom. Rozdelíme na polovicu o dĺžke cca 8 cm. A máme pripravený základ na pútko. 

obrazok_2 (1)

✂︎ Krok 3 - Zošijeme ruksačik

Bavlnu s motívom si preložíme na polovicu a pútka si založíme rovnako na oboch stranách (cca 4 cm od dna ruksačiku). Ruksačik si po stranách zošijeme a cca 7 cm od vrchu necháme nezašitú medzeru na tunel pre šnúrky - čiara modrej farby. Konce pútka schováme do vnútra stehu a znova prešijeme. 

 obrazok_3_1 (1)

obrazok_3_2 (1)

obrazok4_3 (1)

Dierku na tunel, ktorá nám vznikla, si obšijeme, aby nám okraj nevychádzal pri zaťahovaní ruksačika. 

obrazok6_3 (1) 

Horný okraj prehneme dovnútra, zosvorkujeme a po lícovej strane prešijeme dookola. Vznikne nám takto tunel na šnúrku.

obrazok6_2 (1)

obrazok6_4 (1)

✂︎ Krok 4 - Ušijeme dno ruksačika

Tento krok nie je náročný a pridá ruksačiku na kráse. Aspoň mne sa takto tvarovaný ruksačik páči oveľa viac. Z rubovej strany ruksačika si otvoríme vnútorne rohy tak, aby sme pekne videli šev. Upevníme svorkami a rovno prešijeme. Na poslednom obrázku vidíme prišité pútko i tvarované dno. 

obrazok5_2 (1)

obrazok5_1 (1)

obrazok4_2 (1)

✂︎ Krok 5 - Navlečieme šnúrku

Bavlnenú šnúrku si navlečieme do nachystaného tunela (Tip z praxe: použijeme zatvárací špendlík, sponku alebo háčik) i pútka a na konci urobíme uzlík. Ruksačik je sťahovací, keďže máme šnúrky dve ako na obrázku. A je hotovo! :)

obrazok7_1 (1)

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie