Plstené/Filcové medaile

Milé Puzzlíky, radi by sme v spolupráci s Vami vymysleli odmenu pre naše detičky v škole v prírode na tému Vandrovačka - oslovila ma jedna milá pani učiteľka z miestnej materskej škôlky. Čo tak medaile z plsti? To je nápad! - povedali sme si natešene a pustili sa do tvorenia!

Čo sme si pripravili?

obrazok1

 ✂︎ Krok 1 - Vystrihneme / vyrežeme kruhy  

Nožnicami alebo rekázok si vyrežeme kruhy s obrázkom. Pokiaľ používame rezák, nezabudnime na podložku (drevenú, či z kartónu), aby sme si nepoškodili pracovný stôl.

 obrazok2 

 ✂︎ Krok 2 - Pripravíme si stuhy

Pre predškolákov som nastrihala polyesterové stuhy dlhé 60 cm. Aby sa nám nevyťahovali a netrepyli konce, jemne ich zatavíme nad ohňom. (Tip: použijeme sviečku, aby sme mali voľné obe ruky na prácu so stuhou). Pozor, bavlnená stuha sa nám nezataví, ale bude horieť!

obrazok3

obrazok4

✂︎ Krok 3 - Prišijeme madailu na podkladovú plsť/filc

Pripravené konce stuhy si vložíme medzi zadnú plsť/filc a vyrezaný kruh s obrázkom.

obrazok5

Začneme šiť pred stuhou, pokračujeme dokola a skončíme za stuhou. Stuhu tak prešijeme dvakrát, čím spevníme miesto upevnenia stuhy. 

obrazok6

obrazok7

 ✂︎ Krok 4 - Medailu obstrihneme

V poslednom kroku si medailu obstrihneme. Ozdobný prvok tomu dodajú entlovacie nožnice.  

obrazok8

A máme hotovo!

obrazok10

obrazok_9

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie